opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Delenie sendvičových panelov

Delenie sendvičových panelov

Delenie sendvičových panelov

Za jednoduchý, z finančného hľadiska výhodný a rýchly spôsob zateplenia obvodových a strešných plášťov budov je považovaný sendvičový panel. Materiál zložený najčastejšie z dvoch vrstiev profilovaného plechu, v niektorých prípadoch z kombinácie plechu so strešnou krytinovou fóliou, a izolačného jadra medzi týmito vrstvami, sa na budovu jednoducho inštaluje a zabezpečuje kvalitnú a spoľahlivú izoláciu.

Delenie sendvičových panelov

Sendvičové panely sa v závislosti od použitia alebo zloženia členia na niekoľko typov:

  • podľa použitia sa delia na strešné a stenové panely, ktoré sa od seba líšia konštrukčnými vlastnosťami
  • z hľadiska tepelného izolantu poznáme PUR, PIR, izolovanie minerálnou vlnou alebo penovým polystyrénom
  • z hľadiska kotvenia rozlišujeme panely s priznaným alebo skrytým šraubovaním
  • pri výbere a použití je dôležitá aj hrúbka materiálu, ktorá sa pohybuje v intervale 30 – 200 mm, v niektorých prípadoch môže byť panel aj hrubší

Typ tepelného izolantu rozhoduje aj o požiarnej odolnosti

Pri technológiách PUR, PIR a penových polystyrénoch je tepelným izolantom penový materiál. Rozdiel medzi vyššie spomínanými je v objemovej hmotnosti, tepelnej vodivosti a reakcii na oheň. Ak sú sendvičové panely umiestňované na budovy s vyššou pravdepodobnosťou požiaru, je pre nich najvhodnejší PIR-ový tepelný izolant. Ak je dôležitým parametrom výška tepelnej vodivosti, oplatí sa ako izolant použiť penový polystyrén.

Špeciálne dosky z minerálnej vlny

Iným druhom izolantu je minerálna vlna, ktorá vyniká najlepšou reakciou na oheň spomedzi všetkých typov. Keďže konečný produkt musí mať veľké množstvo priečne orientovaných vlákien, aby zaručoval spomínanú odolnosť voči požiaru, je výroba dosák špecializovaná. Medzi dva profilové plochy sa uchytáva lepením.

Plášť a povrchová úprava sendvičových panelov

Plášť tohto typu zatepľovacieho materiálu je prevažne z plechu, no stretnete sa aj so strešnou PVC krytinou, lepenkou, AL fóliou alebo laminátom. Na hotový materiál sa nanáša finálne povrchová úprava na exteriér, ale aj do interiéru. Vonkajšie časti sú ošetrené polyesterovým lakom v štandardných odtieňoch, vnútorné steny sú pred vplyvmi chránené polyesterovým lakom na interiér. Variantnosť sa vytvorila aj pri profilácii, ktorá môže, ale nemusí na plechu byť.

Naše stavby spĺňajú vysoké nároky na požiarnu odolnosť, v závislosti od využitia objektu navrhneme ideálny spôsob ochrany. Ak chcete zistiť viac informácií o sendvičových paneloch, kontaktujte nás pomocou dopytového formulára nižšie.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné