opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Stenové sendvičové panely

Stenové sendvičové panely

Stenové sendvičové panely

Z hľadiska funkcie a miesta využitia sa sendvičové panely delia na strešné a stenové. Vďaka jednoduchej montáži na nosnú konštrukciu a kvalitnému zloženiu jednotlivých vrstiev dlhodobo obhajujú svoje miesto medzi najobľúbenejšími typmi izolácie.

Skryté a priznané kotvenie

Stenové sendvičové panely sa dodávajú v dvoch rôznych variantoch. Rozdiel medzi nimi je vo viditeľnosti, respektíve neviditeľnosti šraubov. Priznaným kotvením sa rozumejú tie sendvičové panely, ktorých šrauby sú viditeľné. Skryté kotvenie znamená, že z vonkajšej časti povrchu panelu nebudú vytŕčať hlavičky.

Pri zvislých paneloch sa preferuje skryté kotvenie

Stenové panely môžeme použiť dvojako v závislosti od osádzania. Orientácia kladenia môže byť zvislá alebo vodorovná. Pri zvislých typoch panelov sa odporúča skryté kotvenie. Pri vodorovnej orientácii skryté kotvenie nie je potrebné, keďže panel je okrem klasického uchytenia potrebné ešte kotviť aj skrz. Kryt následne zakryje šrauby.

Plášte stenových panelov sú o niečo tenšie

Sendvičové panely sú zložené z plášťu panelu a izolačného jadra. Plášť panela je prevažne tvorený z plechu, ale podľa účelu určenia môže byť vyrobený aj z iného materiálu. Hrúbka plechu sa odvíja od typu, ale štandardne sa pohybuje od 0,4 mm do 1,5 mm. Stenové panely majú v porovnaní so strešnými tenšiu hrúbku interiérového (0,4 mm až 0,5 mm) a exteriérového plášťa (0,5 mm až 0,6 mm). Hrúbka plášťov strešných panelov sa pohybuje od 0,7 mm do 1 mm.

Ďalšie vlastnosti stenových panelov

Dôležitých vlastnosti pri výbere vhodného typu stenového panela je ešte niekoľko:

  • typ izolačného jadra panela môže byť skonštruovaný z polyuretánovej peny PUR, z dosiek minerálnej vlny alebo z peneného polystyrénu. Každý z týchto materiálov vyniká v rôznych smeroch, či už je to odolnosť voči požiaru alebo tepelná vodivosť
  • samotné kotvenie sendvičových panelov je tvorené pomocou špeciálnych šraubov, ktoré majú dva závity. Spodný závit slúži na pripevnenie panelu k nosnej konštrukcii a horný závit je pevným a vodotesným spojom medzi plechom a horným šraubom.
  • povrchová úprava stenového panela môže byť aj estetickou záležitosťou, ako je to v prípade voľby farby. Ich výber je široký a v škále nájdeme od bielej, cez ohnivú červenú, až po hlbokú čiernu.

Kontaktujte našu spoločnosť, nezáväzne vám poradíme a vypracujeme cenovú ponuku pre vaše nové priestory, alebo opláštenie už hotovej montovanej haly.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné