opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Oceľové konštrukcie v stavebníctve

Oceľové konštrukcie v stavebníctve

Oceľové konštrukcie v stavebníctve

Oceľ má v stavebníctve nespočetné možnosti využitia. Využíva sa v podobe oceľových armatúr, ktoré sú osadené v betónových konštrukciách. Z tohto materiálu môžu byť aj čiastkové oceľové konštrukcie, ktoré sú buď priznané alebo ukryté. Oceľ sa využíva najčastejšie pri stavbe výrobných či skladovacích hál, komerčných budovách, ale aj bytových či dokonca rodinných domoch. Z ocele bývajú nosné a kotviace prvky. Z tohto materiálu býva najčastejšie balkón, schodisko, ale aj konštrukcia strechy.

 

Konštrukcie z ocele

Oceľová konštrukcia je zložená zo systémových oceľových profilov, ktoré sa vyrábajú z ocele na CNC obrábacom stroji. Vždy je na začiatok potrebný stavebný projekt a statický posudok, ktorý zohľadní všetky spôsoby využitia. Všetko musí byť pripravené vopred s presnosťou na 1 mm, pretože na stavbe sa už nič neupravuje. Ak si na realizáciu vyberiete našu spoločnosť, môžete sa spoľahnúť na našu projektovú činnosť.

 

Oceľové montované haly

Ak potrebujete pre vaše podnikanie postaviť skladovací priestor, výrobnú halu či iný objekt a hľadáte spôsob, ako to zrealizovať efektívne, jednoducho a v čo najkratšom čase, ponúkame vám zaujímavé riešenie – oceľovú halu.
Oceľové montované haly sú tvorené samonosnou oceľovou konštrukciou. Vždy sa pri realizácii snažíme o dosiahnutie optimálneho pomeru ceny a výkonu. Najčastejšie sa stretávame s realizáciou oceľových hál na rôzne, najmä priemyselné využitie, ale podobným spôsobom je možné postaviť aj garáž alebo rodinný dom.

 

Opláštenie oceľovej haly

Nemenej dôležité je pri oceľovej hale aj vonkajšie opláštenie a izolácie. Pri výstavbe priemyselných budov a objektov používame sendvičové panely, ktoré majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti a jednoducho sa s nimi manipuluje.  Sú to vlastne tvarované pásy z plechu, ktoré sú spojené izolačnou vrstvou. Ako izolačná vrstva sa najčastejšie využíva polyuretánová pena a minerálne vlákno.
Pri opláštení hál využívame automobilový žeriav Böcker AK 37/4000 PLC, ktorý bol špeciálne navrhnutý na opláštenie hál a budov. Vďaka svojim technickým parametrom je tento autožeriav dokonale vhodný aj pre náročné úlohy počas každodennej práce na stavenisku. Ak si chcete uľahčiť prácu pri opláštení budov  využite náš žeriav na prenájom

 

Dôležitá je aj protipožiarna ochrana

Keďže má oceľ pomerne nízku požiarnu odolnosť, na jej ochranu sa používajú izolácie, ktoré zabránia prístupu tepla k oceli. Môžu to byť špeciálne omietky, obklady z anorganických hmôt, obmurovky, spevňujúce nátery a tmely. Pri realizáciách oceľových hál našou spoločnosťou využívame sendvičové panely s izolačným jadrom, ktoré majú skvelé protipožiarne vlastnosti a ich ďalšia úprava nie je potrebná.

Kontaktujte našu spoločnosť, navrhneme vám riešenie podľa vašich potrieb, vypracujeme vám cenovú ponuku a v prípade vášho záujmu vám celý projekt zrealizujeme k vašej spokojnosti. Ak si potrebujete uľahčiť montážne práce pri opláštení budov, môžete si požičať alebo prenajať žeriav, ktorý je špeciálne navrhnutý na opláštenie hál.

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné