opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Ochrana oceľových konštrukcií

Ochrana oceľových konštrukcií

Ochrana oceľových konštrukcií

Zinok je mäkký, ľahko taviteľný kov, nachádzajúci sa v bohatom zastúpení v zemskej kôre. Je veľmi odolný voči koróziám, preto sa v značnej miere využíva aj v stavebníctve ako vrstva ochrany oceľových a železných konštrukcií. Jeho použitie je jednoduché, navyše veľmi ekologické.

Ako zinok chráni oceľ?

Oceľové prvky možno chrániť rôznymi nátermi a prípravkami. Avšak najefektívnejšou metódou je zinkovanie. Zinok vytvára na konštrukcii tenkú vrstvu, ktorá chráni oceľ pred koróziou a negatívnymi vplyvmi agresívneho prostredia. Zinkovanie niekoľkonásobne predlžuje životnosť ocele a aj napriek vyšším vstupným nákladom je tým najekologickejším a najekonomickejším riešením.

Proces zinkovania

Zinkovanie prebieha v špeciálnom zariadení, kde sú oceľové prvky na krátku dobu (asi 5 minút) ponorené do roztaveného zinku s teplotou 450°C. Po vytiahnutí z tohto zinkového kúpeľa dochádza k vytvoreniu zinkovej vrstvy, štandardne o hrúbke 45-200µm. Hrúbka tohto povlaku závisí od agresivity prostredia, v ktorom sa bude konštrukcia nachádzať. Čím je táto vrstva hrubšia, tým dlhšie dokáže odolávať nepriaznivým podmienkam. (Ako príklad môžeme spomenúť, že konštrukcia s hrúbkou zinku 70µm dosahuje životnosť približne 45-80 rokov)

Zinkovaniu podliehajú:

  • oceľové diely a konštrukcie
  • drôty
  • matice a skrutky
  • plechové pásy
  • oceľové výplety
  • rámy


Na základe našich dlhoročných skúseností našim klientom jednoznačne odporúčame nechať kovové konštrukcie pozinkovať. Zinok nielenže vytvára krásny lesklý vzhľad, ale predovšetkým tvorí ochrannú vrstvu, ktorá bezpečne ochráni každý milimeter všetkých kovových dielov.  

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné