opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Haly pre uskladnenie potravín

Haly pre uskladnenie potravín

Haly pre uskladnenie potravín

Haly, ktoré majú slúžiť pre uskladnenie potravín musia spĺňať oveľa prísnejšie normy ako iné priemyselné haly. Všetky montované haly, ktoré dodávame pre tento účel, spĺňajú prísnu európsku normu EU 10883/92, týkajúcu sa hygieny potravín. Tá vyžaduje maximálnu hygienu všetkých povrchov, materiály musia byť ľahko umývateľné s hygienicky nezávadnou povrchovou úpravou. Nesmú sa tu rozmnožovať baktérie a plesne, preto musia byť steny dobre izolované a nesmú prepúšťať do interiéru vlhkosť. Väčšina potravín vyžaduje skladovanie pri nízkych teplotách, a tak sú predmetom našich dodávok aj chladiarenské, či mraziarenské haly.

Konštrukcia potravinárskej haly

Montované haly pre uskladnenie potravín pozostávajú, podobne ako iné montované haly, z oceľovej konštrukcie a opláštenia sendvičovými panelmi. Rozdiel je však v povrchovej úprave sendvičových panelov. Povrch stien potravinárskej haly musí byť ošetrený rôznymi špeciálnymi nátermi a obkladmi. Vysokokvalitné sendvičové panely taktiež spĺňajú všetky európske normy a smernice a neustále sa inovujú, aby nadobudli ďalšie kvalitatívne vlastnosti.

Výhody sendvičových panelov v potravinárstve

Jednoduchá inštalácia a ľahká údržba posúvajú sendvičové panely do popredia záujmu výrobcov a distribútorov potravín. Vnútorná pena sendvičového panela zabraňuje prechodu tepla a vytvára ideálne podmienky na skladovanie potravín. Ak sa jedná o chladiarenské či mraziarenské priestory, odporúčame hrúbku panela minimálne 200 mm so súčiniteľom prechodu tepla 0,11 W/m2K.

Maximálne tesnenie medzi panelmi zaručuje vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti celého priestoru. Tmely a tesniace pásky, ktorými sú utesnené škáry medzi panelmi zabraňujú vzniku tepelných mostov, preniknutiu akejkoľvek vlhkosti dovnútra, kondenzácii pár a vzniku nežiaducich plesní. Pri inštalácii sendvičových panelov kladieme dôraz na montážny postup, ktorý je v tomto prípade nesmierne dôležitý preto, aby bola splnená podmienka parotesnosti a vzduchotesnosti.

Do chladiarenských a mraziarenských hál dodávame taktiež špeciálne izolačné dvere, ktoré presne ako opláštenie zabraňujú vzniku tepelných mostov. Ak sme vás zaujali a chcete vedieť viac informácií, kontaktujte nás pomocou dopytového formuláru nižšie.
 

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné