opláštenie halových objektov, výstavba oceľových hál+421 / 915 874 596
SpäťÚvod / Montované haly / Strešné sendvičové panely

Strešné sendvičové panely

Strešné sendvičové panely

Sendvičové panely ako vhodné izolačné materiály našli svoje uplatnenie v rôznych sférach priemyslu a výroby. Pripevnené na nosnú konštrukciu tvoria nielen obvodový plast, ale aj strechu budov. Tieto špecifické sendvičové panely montované na strechy nazývame strešnými.

Plášť špeciálnych strešných panelov je hrubší

Hrúbka plechu plášťa závisí od materiálu a typu, no štandardne sa vymedzuje na 0,4 mm až 0,6 mm. U špeciálnych strešných sendvičových panelov sa môže hrúbka zväčšiť aj do 1,5 mm. Bežné a špeciálne strešné panely sa odlišujú hrúbkou interiérového plastu v rozmedzí dvoch až piatich milimetrov.

Minimálny sklon strechy vyžaduje externú profiláciu

Pre zvýšenie nosnosti má pri strešných sendvičových paneloch jeden povrch trapézovú profiláciu. Výška vlny je minimálne 30 mm, čo zabezpečuje odolnosť a pevnosť strechy. Pri bežných paneloch sa táto profilácia umiestňuje do exteriéru. Vytvorením „vĺn“ je zrážková voda odvádzaná preč, teda nehrozí zatekanie. S týmto typom panelov súvisia minimálne prípustné sklony strešného pultu.

Interiérová profilácia a externá strešná krytina

Pri paneloch určených pre nízke spády je profilácia umiestnená do interiéru. Externý plášť je v najčastejších prípadoch tvorený aplikovanou strešnou krytinou alebo sú panely na osadenie tejto krytiny vopred pripravené.

Najčastejšie úpravy, o ktoré majú zákazníci záujem

Každá budova je iná, nachádza sa v odlišnom prostredí a plní rôznu funkciu, a preto by mal mať aj strešný sendvičový panel niekoľko typizovaných vlastností:

  • panely s akustickou úpravou, ktoré tlmia zvuky a ruchy pomocou vloženej perforovanej zložky alebo zvuk pohlcujúceho materiálu
  • na ochranu pred agresívnym prostredím, s ktorým sa stretávame v chlievoch a odchovniach a pre zvýšenie životnosti materiálu bol vyvinutý sendvičový panel so sklolaminátovou, respektíve TPO fóliou
  • pre prísun väčšieho množstva svetla je možné do strešných panelov s trapézovou profiláciou dodať presvetlovacie panely. Tie môžu byť sklolaminátové, polykarbonátové alebo do panelov zabudované fotovoltaické.

O možnostiach sa poraďte s odborníkom

Existuje množstvo úprav strešných sendvičových panelov. Niektoré sa navzájom líšia len vzhľadom a správajú sa rovnako. Iné sa odlišujú aj funkčnosťou. Aby ste boli s vašou stavbou spokojní, musíte poznať jej vlastnosti ešte predtým, ako sa rozhodnete pre nesprávne riešenie. Preto je pri výbere dôležité kontaktovať odborníka a informovať sa o jednotlivých typoch sendvičových panelov.
 

Dopytový formulár

Ak chcete využiť naše služby alebo máte otázku, odošlite nám nasledujúci dopytový formulár.

*
*
*
 
* všetky označené polia sú povinné